רפורמה מקיפה בשירותי המודיעין לבירור מספרי טלפון לציבור הרחב

בהוראת שר התקשורת, אריאל אטיאס, הוסדרה סוגיית שירותי המודיעין לבירור מספרי טלפון לציבור הרחב, כך שכל חברות הטלפוניה, הניידת והנייחת, יחוייבו מעתה בהקמת מוקד מודיעיני מאוחד לציבור במגוון אמצעים, לרבות אתר גישה מעודכן, ללא תשלום, באינטרנט

רפורמה מקיפה בשירותי המודיעין לציבור הרחב: בהוראת שר התקשורת, אריאל אטיאס, יחוייבו מעתה מפעילי הטלפוניה הניידת והנייחת כולל חברת "בזק", לספק באמצעות האינטרנט שירותי מודיעין מאוחדים לכלל הציבור בחינם, כך שתתאפשר קבלת מידע לגבי מספרי טלפון של כל מנוי של מפעיל טלפוניה נייד ונייח בישראל. בעקבות תיקון רשיונות המפעילים יצטרכו חברות הטלפוניה ליישם את ההסדר בתוך 3 חודשים.

השירות, שדרכו ניתן יהיה לקבל מידע לגבי מספר טלפון של כל מנוי של מפעיל טלפוניה בישראל, בין אם מנוי של מפעיל נייח ובין אם מנוי של מפעיל נייד – יינתן באמצעות אתר גישה באינטרנט, שיופעל על ידי כלל המפעילים במשותף או באמצעות מספר אתרי גישה נפרדים, שכל אחד מהם יקושר אל מאגרי הנתונים של מפעילי הטלפוניה. כך שבשאילתה אחת יקבל הפונה את כל מספרי הטלפון של המנוי המבוקש בכל החברות, ובלבד שהמספרים אינם חסויים.

בנוסף, משרד התקשורת החליט כי יוקם מוקד טלפוני, שיספק מידע לכלל הציבור בתשלום סביר. המדובר בהקמת מוקד אחד, שיופעל על ידי כלל מפעילי הטלפוניה במשותף, או מספר מוקדים נפרדים, שיופעלו על ידי כל מפעיל ומפעיל או מספר מפעילים יחד. קודי הגישה למוקדים יהיו זהים בכל הרשתות, כך שהציבור יוכל באמצעות פנייה אחת, לקבל את מספרי הטלפון של כל מנויי הטלפוניה בישראל, בין אם מנוי של מפעיל נייח ובין אם מנוי של מפעיל נייד.

בנוסף, שירותי המודיעין יוכלו להינתן על ידי המפעילים באמצעים נוספים, כגון: הודעת SMS, דואר אלקטרוני ואינטרנט סלולרי. משרד התקשורת החליט גם לחייב את כל המפעילים להגביר את מודעות הציבור הרחב לשירותי המודיעין הטלפוני הניתנים על ידם בחינם, על ידי פרסום בעיתונים הנפוצים ועל ידי צירוף דף מידע נפרד לחשבון הטלפון. במקביל, חברת "בזק" תמשיך לספק את מדריכי הטלפון ללא תשלום ועל מפעילי הרט"ן תמשיך לחול החובה לספק לכלל הציבור, ללא תשלום, שירותי מודיעין של מנוייהם בלבד באמצעות מוקד טלפוני עם מספר גישה שונה לכל מפעיל.

ההחלטה על הרפורמה התקבלה בעקבות סקר מקיף שערך מכון "גיאוקרטוגרפיה" עבור משרד התקשורת; נתונים שהתקבלו מחברת "בזק" על שירות 144 וכן סקירה שבחנה את סוגיית אספקת שירותי מודיעין למספרי טלפון באירופה וארה"ב ומידת ההתערבות הרגולטורית בתחום. הסקר הצביע שכ-90 אחוז במגזר היהודי ו-97 אחוז במגזר הערבי לא השתמשו מעולם במוקדי המודיעין הטלפוני של חברות הסלולר. הסקר גילה שכ-51 אחוז מהציבור במגזר היהודי משתמש במודיעין 144 של חברת "בזק", לעומת כ-34 אחוז בלבד במגזר הערבי.

שר התקשורת, אריאל אטיאס, ציין כי "זהו צעד נוסף לטובת ציבור הצרכנים המתחייב מהפיכתו של שוק התקשורת לשוק מרובה מפעילים". לדבריו, "בעידן של ריבוי מפעילים וחברות תקשורת, משרד התקשורת מייחס חשיבות רבה להסדרת שירותי מודיעין, לבירור מספרי טלפון, באופן שיאפשר לצרכן לברר בפשטות, ביעילות ובמחיר סביר מספרי טלפון מעודכנים של מנויי כלל המפעילים".

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: